Soylu’dan dikkat çeken seçim çıkışı: Yüzde 50’nin 1-1,5 puan üzerinde alıyoruz

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, katıldığı canlı yayında 14 Mayıs seçimine ait dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Soylu, “Netice açık. AK Parti’nin, Cumhurbaşkanı’mızın, Cumhur İttifakı’mızın alacağı oy açık. Birinci çeşitte Allah’ın müsaadesiyle Cumhurbaşkanlığını alıyoruz. 50’nin 1-1,5 puan üzerinde alıyoruz.” dedi.

Devam

Türkiye için büyük gün! Türkiye’nin birinci yerli ve ulusal yüksek çözünürlüklü görüntüleme uydusu İMECE uydusu bugün uzaya fırlatılacak

Türkiye’nin metre altı çözünürlüğe sahip yerli ve ulusal birinci müşahede uydusu İmece, iki ertelemenin akabinde bugün saat 09:48’de ABD’de bulunan Vandenberg Uzay Kuvvetleri Üssü’nden uzaya fırlatılması planlanıyor. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, İMECE’nin TSK’nın uzaydaki gözü olacağını söyledi.

Devam

Kılıçdaroğlu seçimi kazanırsa kabinede kimler yer alacak? Fatih Portakal’dan bomba kulis

Gazeteci Fatih Portakal, Kemal Kılıçdaroğlu’nun seçimleri kazanması halinde oluşturacağı kabineye ait dikkat çeken bir kulis bilgisi verdi. Portakal, Selin Sayek Böke’nin isminin Aile yahut Dışişleri Bakanlığı’na, Bülent Kuşoğlu’nun Çalışma Bakanlığı’na, Engin Özkoç’un ise İçişleri Bakanlığı’na düşünüldüğünü söyledi. İmamoğlu ve Yavaş’ın koordinatör cumhurbaşkanı yardımcısı olacağını öne süren deneyimli gazeteci, Etraf ve Şehircilik ile Tarım Bakanlığı’nın bu iki isme bağlanacağını söyledi.

Devam

CHP listelerinden aday gösterilen Sadullah Ergin’den Ergenekon davalarıyla ilgili tenkitlere cevap: Soruşturma benim dönemimde açılmadı

DEVA Partisi kontenjanından CHP listelerinden aday gösterilen Sadullah Ergin, katıldığı canlı yayında kendisine yöneltilen tenkitlere cevap verdi. Ergenekon soruşturmalarında topu selefi Mehmet Ali Şahin’e atan Ergin, “1 Mayıs 2009 tarihinde Adalet Bakanı oldum. Ergenekon soruşturmaları 2 sene evvel başladı. Bu soruşturmalar 12 dalga geçiyor. Benden evvelki bakan devrinde yüzlerce kişi tutuklanıyor, yargılamalar başlıyor. Ondan sonra ben Adalet Bakanı oluyorum.” dedi.

Devam

Bakan sayısı değişecek mi? Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan merak edilen soruya yanıt

Konuk olduğu ortak canlı yayında gündemdeki konulara ilişkin değerlendirmelerde bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bakan sayısı değişecek mi?” sorusuna “Bize teklif yapıyorlar, şu kurumu bakanlık yapsak? O kurum şuanda kurumsal olarak yürüyor mu? Niye bakanlık haline getireceksiniz. Daha da ileri gidiyorlar size bağlasak diyorlar. Zaten hepsi bana bağlı değil mi? İsraf için yollar arıyorlar” yanıtını verdi.

Devam