Kılıçdaroğlu ile görüşen İnce’den dikkat çeken ittifak iletisi: Menfaatler değil unsur ittifakları olmalıdır

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nu partisinin genel merkezinde ağırlayan Memleket Partisi önderi Muharrem İnce, görüşmenin akabinde dikkat çeken kelamlar kullandı. Memleket Partisi olarak unsurlarının olduğunu söyleyen İnce, “İttifaklar olmalıdır siyasette. Lakin bu ittifaklar menfaat değil unsur ittifakları olmalıdır. Prensiplerimiz çok nettir. Bir Atatürk’ü tartışmayız, iki teröre karşı mesafeliyiz” tabirlerini kullandı. Kılıçdaroğlu ise, “Halil İbrahim sofrasını büyütmeye çalışıyoruz.” dedi.

Devam

Cumhur İttifakı’nda kriz mi var? Bahçeli’nin “ortak liste” açıklaması başları karıştırdı

MHP başkanı Bahçeli, seçimlerde AK Parti ile ortak liste yapılacağı savlarını yalanladı. MHP’nin seçime kendi adayları ve logosuyla gireceğini açıklayan Bahçeli, “Cumhur İttifakı’ndaki Tekrar Refah Partisi ile Büyük Birlik Partisi’nin kendi amblemiyle ve adaylarıyla seçime katılmaları kelam konusuyken MHP’nin buna tevessül etmesi mantıklı olmaz” dedi. Bu açıklama MHP’nin yeni seçim maddesindeki ortak liste avantajını kaybettiğine ve ittifakta bir krizin olabileceği yorumlarına neden oldu.

Devam

HÜDA PAR’ın 3 yöneticisinin AK Parti’den milletvekili adayı olarak gösterileceği tez edildi

Türkiye 14 Mayıs seçimlerine kilitlenirken, partiler ortasındaki ittifak çalışmaları da sürat kesmeden devam ediyor. Cumhur İttifakı’na katılacağını açıklayan HÜDA PAR ile ilgili bir argüman ise Ankara kulislerini hareketlendirdi. Partinin Genel Lideri Zekeriya Yapıcıoğlu, Genel Lider Yardımcısı Mehmet Hüseyin Yılmaz ve Genel Lider Vekili İshak Sağlam’ın, AK Parti listelerinden milletvekili adayı gösterilecekleri öne sürüldü.

Devam

Erbakan’ın partisinde ittifak depremi! Afyon Vilayet Lideri Gufran Çetinel de vazifesinden istifa etti

AK Parti’nin ittifak davetini başlangıçta reddeden lakin 4 günde fikrini değiştirerek Cumhur İttifakı’na katılan Tekrar Refah Partisi’nde fikir ayrılıkları yaşanıyor. Parti mensubu olduğunu belirten birtakım hesaplar, e-devletten ekran imgeleri eşliğinde istifa kararı aldıklarına ait paylaşımlarda bulunurken bunlardan biri de Afyonkarahisar Vilayet Lideri Gufran Çetinel oldu. Çetinel “İnandığım pahalar ile temsil ettiğim makam çeliştiği için istifa ediyorum” paylaşımında bulundu.

Devam

Erbakan, Cumhur İttifakı’na nasıl girdi? İşte sürecin perde ardında yaşananlar

Birinci başta kapıları kapattığı Cumhur İttifakı’na katılma kararı alan Tekrar Refah Partisi’nin geri dönüş sürecinde BBP başkanı Mustafa Destici’nin telefon diplomasisi yürüttüğü belirtildi. 6284 sayılı Kanun’un tamamında değişiklik istemediklerini söyleyen Fatih Erbakan’ı Destici’nin arayarak kendilerinin de farklı fikirde olmadığını belirttiği, Erbakan ve Recep Tayyip Erdoğan ortasındaki son görüşmeden sonra ittifaka katılma kararı alındığı kaydedildi.

Devam

Son Dakika: Yine Refah’ın Cumhur İttifakı’na katılmasının akabinde Fatih Erbakan’dan birinci açıklama: Cumhurbaşkanlığı adaylık sürecimi bitirdim

Son dakika: Yine Refah Partisi’nin Cumhur İttifakı’na katılma kararı almasının akabinde Fatih Erbakan’dan birinci açıklama geldi. Tekrar Refah başkanı Erbakan, “Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Kulliye’de görüştük. Talep ettiğimiz mevzularda uzlaşmaya vardık. Seçim sürecinde kendi partimizle, bayraklarımızla çalışacağız lakin Cumhur İttifakı’yla seçimlere girmeyi düşünüyoruz.” sözlerini kullandı.

Devam

Haberler.com Türkiye ve dünya haber gündemi: Haberler.com editörleri 24 Mart 2023’deki kıymetli haberleri ve haber başlıklarını sizler için derledi!

Haberler.com editörleri tarafından seçilen gündemdeki en kıymetli haberler. Enflasyon haberleri, 6’lı masa haberleri, Cumhurbaşkanı adayları haberleri, NATO haberleri, Muhteşem Lig maç sonuçları, koronavirüs haberleri, artırım haberleri, spor haberleri ve magazin dünyasında yaşanan son 24 Mart 2023 Cuma gelişmelerini Haberler.com’dan takip edebilirsiniz.

Devam

6’lı Masa’da liste krizi patlak verebilir! Akşener kapıları kapattı, Kılıçdaroğlu ise tek partiye sıcak bakıyor

14 Mayıs seçimleri için geri sayım devam ederken partilerin seçim bölgeleri için liste çalışmaları da devam ediyor. Liste konusunda bilhassa 6’lı Masa’daki önderleri sıkıntı bir süreç bekliyor. Kulislerde dolaşan savlara nazaran; Akşener’in listelerde başka partilere yer vermeye pek niyeti yok. CHP’nin listeler konusunda sadece YETERLİ Parti’ye sıcak bakması Saadet ve Gelecek üzere oy oranı düşük öteki partileri kara kara düşündürüyor.

Devam

BBP önderi Destici: HÜDA PAR’ın vaatlerini hakikat bulmuyoruz

14 Mayıs seçimleri için geri sayım devam ederken Cumhur İttifakı ortaklarından Büyük Birlik Partisi Genel Lideri Mustafa Destici’den sürpriz bir çıkış geldi. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Erdoğan’a dayanak vereceklerini açıklayan HÜDA PAR’la ilgili bir değerlendirmede bulunan Destici, “Biz parti olarak HÜDA PAR’ın vaatlerini yanlışsız bulmuyoruz” dedi. Öte yandan dün akşam katıldığı yayında Erdoğan, HÜDAPAR’la ilgili “Tamamıyla yerli ve ulusal bir yapı” tabirlerini kullanmıştı.

Devam