Fransa’da bir araç, sokakları yangın yerine çeviren göstericilerin ortasına daldı

Fransa’da emeklilik ıslahatının onaylanmasının akabinde ülke genelinde düzenlenen şovlarda kamu kurumları gaye alındı ve kamu malları ateşe verildi. Olaylara müdahale eden polisle vatandaşlar ortasında arbede yaşanırken Bordeaux kentinde bir araç, kalabalığın ortasına daldı. Kaygı dolu anlar kameralara yansırken 7 kişi yaralandı.

Devam

Fransa’da emeklilik yaşının 64’e çıkarılmasına yönelik yasa onaylandı! Sokaklar yangın yerine döndü

Fransa’da Anayasa Kurulu, hükümetin tartışmalı emeklilik reformunda yasa tasarısının emeklilik yaşının 64’e çıkarılmasını öngören hususuna onay verdi. Karar sonrası ülke yangın yerine döndü. Başşehir Paris’te sokağa dökülen protestocular ile polis ortasında arbede yaşanırken, sokaklarda çöp konteynerleri ateşe verildi.

Devam

AK Parti’nin seçim beyannamesinde en çok konuşulan 5 husus

Cumhurbaşkanı Erdoğan dün AK Parti’nin seçim beyannamesini açıkladı. Onlarca vaat ortasındaki 5 husus ise beyannamenin en konuşulan noktası oldu. Bu unsurlar; kamuya işe girişte mülakatın kaldırılması, üniversitelilere cep telefonu ve bilgisayar ediniminde vergi muafiyeti sağlanması, Ankara-İstanbul ortasında muhteşem süratli tren sınırı kurulması, yeni evlenen çiftlere 2 yılı geri ödemesiz 48 ay vadeli 150 bin lira faizsiz evlilik kredisi verilmesi, konut hanımlarına emeklilik kolaylığı oldu.

Devam

Paris’te grevdeki kanalizasyon çalışanları, belediyenin önüne fare ölüleri yığdı

Fransa’nın başşehri Paris’te grevdeki kanalizasyon çalışanları, çalışma koşullarının zorluğuna ve maaşlarının azlığına dikkati çekmek için beraberinde getirdikleri meyyit fareleri Büyükşehir Belediyesinin önüne yığdı. Kalabalık, protestolarda ısrar edince belediye yetkilisi Anne Souyris tarafından kabul edildi.

Devam