İMECE, Yunanistan’da bir numaralı gündem! Uydunun kamera özelliklerini öve öve bitiremediler

Türkiye’nin birinci yerli ve ulusal yüksek çözünürlüklü yer müşahede uydusu İMECE, 4’üncü denemede uzaya fırlatıldı. ABD’de bulunan Vandenberg Uzay Kuvvetleri Üssü’nden yörüngesine fırlatılan İMECE, Yunan basınının da bir numaralı gündemi oldu. Yunan basını İMECE’ye geniş yer ayırırken uydunun özelliklerini “Türkiye birinci defa, bir metreden küçük objeleri bile detaylı tahlil edebilen kameralı bir uyduyu yörüngeye yerleştirdi” tabirleriyle aktardı.

Devam

Cumhurbaşkanı Erdoğan Diyarbakır’da Kılıçdaroğlu ve HDP’yi gaye aldı: Kürt kardeşlerimi aldatacaklarını zannediyorlar

HDP’nin kalesi olarak bilinen Diyarbakır’da temel atma merasimine katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, muhalefeti maksat aldı. Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nu PKK terör örgütünün desteklediğini söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Kandil’den Bay Bay Kemal’i destekleyeceklermiş! Oradan talimat veriyorlar. Benim Kürt kardeşimi de bu türlü aldatacaklarını zannediyorlar.” dedi. Erdoğan HDP için de, “Tek parti faşizminin temsilcisi CHP’nin kurduğu masaya yancı yazıldılar.” diye konuştu.

Devam

Türkiye için büyük gün! Türkiye’nin birinci yerli ve ulusal yüksek çözünürlüklü görüntüleme uydusu İMECE uydusu bugün uzaya fırlatılacak

Türkiye’nin metre altı çözünürlüğe sahip yerli ve ulusal birinci müşahede uydusu İmece, iki ertelemenin akabinde bugün saat 09:48’de ABD’de bulunan Vandenberg Uzay Kuvvetleri Üssü’nden uzaya fırlatılması planlanıyor. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, İMECE’nin TSK’nın uzaydaki gözü olacağını söyledi.

Devam