Müdafaadan hayat kurtaran hamle! Japon Başbakan suikasttan bu biçimde sağ çıkmış

Japonya Başbakanı Kişida Fumio’ya, katıldığı kalabalık bir programda suikast teşebbüsü düzenlendi. Fumio’nun bulunduğu bölgeye boru formunda bir bomba fırlatılırken o anlarda büyük karışıklık yaşandı. Hücum anına ait çıkan son imgede, Fumio’nun muhafazasının profesyonel bir halde evvel bombayı elindeki çanta ile savurduğu, çabucak akabinde da Başbakan’ı uzaklaştırdığı görülüyor.

Devam

Her şeyin başladığı an! Suikast teşebbüsünün akabinde Japon Başbakan meydan okudu: Sokaktaki konuşmalarımı sürdüreceğim

Japonya Başbakanı Kişida Fumio’ya, katıldığı kalabalık bir programda suikast teşebbüsü düzenlendi. Fumio’nun bulunduğu bölgeye boru biçiminde bir sis bombası fırlatılırken o anlarda büyük kaos yaşandı. Saldırganın elindeki bombayı attığı an kameralara yansırken programına devam eden Fumio, “Sokaklardaki konuşmalarımı sürdüreceğim” dedi.

Devam

25 dakikalık görüşme! Kılıçdaroğlu ile bir ortaya gelen Sinan Oğan’dan tepe sonrası dikkat çeken kelamlar

Türkiye 14 Mayıs’ta yapılacak seçimlere kilitlenirken, CET İttifakı’nın adayı Sinan Oğan bugün Millet İttifakı adayı Kemal Kılıçdaroğlu ile CHP Genel Merkezi’nde bir ortaya geldi. Yaklaşık 25 dakika süren görüşmede iki adayın seçim güvenliği konusunu masaya yatırdıkları öğrenilirken, tepe sonrası açıklama yapan Oğan, “Seçmen listesinde epeyce fazla sayıda Suriyeli, Iraklı, Afganistanlı, Pakistanlı, öteki bölgelerden seçmenlerin olduğunu tespit ettik. Bu tarafta telaşlarımız var” dedi.

Devam