Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan “300 milyar dolar getireceğim” diyen Kılıçdaroğlu’na karşılık: Bunlar tefeciliğe soyundu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Şanlıurfa’da depremzedelerle bir ortaya geldiği iftar programında yaptığı konuşmada Kılıçdaroğlu’nun “300 milyar dolar pak para getireceğim bu ülkeye. Pak para. O denli IMF git yalvar yakar değil. Onlar bize gelebilir miyiz diyecekler” vaadine değindi. Erdoğan, “Bay Kemal İngiltere’den 300 milyar dolar getiriyormuş? Ya sana kim güvenir de bu türlü bir parayı verir. Açık açık da söylüyor. Demek ki, bunlar tefeciliğe soyundu. Öbür izahı yok” dedi.

Devam

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Şanlıurfa’dan muhalefete yüklendi: Seçim kirli pazarlıklarla kazanılmıyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Şanlıurfa’da afet konutlarının temel atma merasiminde konuştu. Muhalefete yüklenen Erdoğan, “Kendi ortalarındaki fay çizgileriyle baş edemeyip baş göz birbirine girenlerin bu felaketin üstesinden gelmesi mümkün değil. Seçim kirli pazarlıklarla kazanılmıyor” diye konuştu.

Devam

“Depreme rahmet diyorum” tabirleri Akşener’i kızdırdı: Bunu diyecek kadar ölçüyü kaçırdılar

Dün Hatay’da AK Parti Dörtyol İlçe Teşkilatı binasında vekil adaylarının tanıtım aktifliği yapıldı. Burada kelam verilen emekli din öğretmeni şahıs 11 vilayetimizi yıkan zelzeleler için “Kardeşlerim buna bir felaket dedi. Ben de rahmet diyorum.” dedi. Bu kelamlara bugün yaptığı konuşmada reaksiyon gösteren UYGUN Parti önderi Meral Akşener ise “Dün Hatay’da daha da ileri gittiler. ‘Bu zelzelede rahmet var’ dediler. Bunu diyecek kadar ölçüyü kaçırdılar” tabirlerini kullandı.

Devam

Ümit Özdağ’dan Bahçeli ve Yapıcıoğlu’na reaksiyon: Türk milliyetçiliğine ihanetin fotoğrafı olarak tarihe geçecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Diyarbakır programında MHP Genel Lideri Devlet Bahçeli ve HÜDA PAR Genel Lideri Zekeriya Yapıcıoğlu’nun yan yana görüntülenmesi Zafer Partisi başkanı Ümit Özdağ’ın yansısını çekti. Kareyi paylaşan Özdağ, “MHP ve HÜDA-PAR genel liderleri Diyarbakır’da Erdoğan için oy istiyorlar. Bu fotoğraf Türk siyasetine Türk milliyetçiliğine ihanetin fotoğrafı olarak geçecek.” dedi.

Devam

İttifaka ayrılan 30 vekil kontenjanı CHP’de kriz yarattı: Resmen soydular bizi, iş birliği 2 getirecekse 4 götürecek

CHP’nin 6’lı Masa’da yer alan DÜZGÜN Parti, DEVA Partisi, Saadet Partisi, Demokrat Parti ve Gelecek Partisi için en az 30 milletvekili kontenjanı ayırması parti içinde çatlak seslere neden oldu. Kimi CHP’liler Meclis seçiminde çoğunluk için bu iş birliğini kaçınılmaz görürken, kimilerinin ise sayının çok fazla olduğunu lisana getirip “Soydular bizi. Bu iş birliği 2 getirecekse 4 götürecek” yorumunda bulunduğu sav edildi.

Devam

Ali Babacan’dan, adaylığı ile tartışma yaratan Sadullah Ergin açıklaması: Amaç o değil, CHP

Eski Adalet Bakanı Sadullah Ergin’in CHP Ankara 1. bölge adayı olarak gösterilmesi parti içinde tartışmalara neden oldu. DEVA Partisi kontenjanından CHP listesine giren Ergin’le ilgili DEVA başkanı Ali Babacan’dan bir açıklama geldi. Babacan, “Şimdi aslında büyük resme baktığımızda bir haftadır devam eden tartıştığımızda asıl amaç Sadullah Ergin değil, Cumhuriyet Halk Partisi.” dedi.

Devam