ABD’ye ilişkin zımnî evrakları sızdırdığı tez edilen Jack Teixeira, annesinin konutunda gözaltına alındı

ABD Savunma Bakanlığı’na ilişkin Ukrayna-Rusya Savaşı da dahil birçok aktüel mevzuda “hassas ve yüksek derecede kapalı malzemeler içeren” evrakları sızdırdığı argüman edilen 21 yaşındaki Jack Teixeira annesinin konutunda gözaltına alındı. O anlar kayıt altına alınırken ulusal muhafızın kıyafetlerini bile giymesine müsaade verilmediği görüldü.

Devam

Rusya, 14 Mayıs seçimleri için kimi destekliyor? Karşılıkta ABD’ye gönderme var

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ile Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Stant Salonu’nda ortak basın toplantısı düzenledi. Basın toplantısında 14 Mayıs seçimleriyle ilgili yöneltilen bir soruya Lavrov, ABD’yi kastederek “Beni kimseyle karıştırmadınız değil mi? Rusya kimsenin içişlerine karışmaz. Seçim süreçlerinin kesimi değiliz. Hâkim bir ülkenin kendi bileceği bir iştir bu” karşılığını verdi.

Devam

Türkiye ile Suriye ortasında ikinci temas! Moskova’da dörtlü tepe gerçekleştirildi

Suriye ile alakaların olağanlaşmasına yönelik temaslar devam ederken, 11 yıl sonra istihbarat liderleri seviyesinde gerçekleştirilen birinci toplantının akabinde Moskova’da kritik bir tepe daha düzenlendi. Türkiye, Rusya, Suriye ve İran ortasında dışişleri bakan yardımcıları seviyesindeki Suriye bahisli toplantıda taraflar istişarelere devam edilmesi konusunda mutabık kaldı.

Devam

ABD’li boksör ringden Putin’e seslendi! Talebini duyanlar kulaklarına inanamadı

ABD’li boksör Kevin Blue ‘Kingpin’ Johnson, Rusya’da yaptığı ve kazandığı maç sonrasında ringde Rusya Devlet Lideri Vladimir Putin’e seslendi ve Rus vatandaşlığına geçmek istediğini söyledi. Johnson konuşmasında, “Saygın Vladimir Putin şayet izliyorsanız ve duyuyorsanız, ben Kevin Johnson, mesleğime buraya tam olarak yerleşerek devam etmek istiyorum.” dedi. ABD’li bir boksörün Rusya’dan vatandaşlık istemesi toplumsal medyada şaşkınlıkla karşılandı.

Devam