İttifaka ayrılan 30 vekil kontenjanı CHP’de kriz yarattı: Resmen soydular bizi, iş birliği 2 getirecekse 4 götürecek

CHP’nin 6’lı Masa’da yer alan DÜZGÜN Parti, DEVA Partisi, Saadet Partisi, Demokrat Parti ve Gelecek Partisi için en az 30 milletvekili kontenjanı ayırması parti içinde çatlak seslere neden oldu. Kimi CHP’liler Meclis seçiminde çoğunluk için bu iş birliğini kaçınılmaz görürken, kimilerinin ise sayının çok fazla olduğunu lisana getirip “Soydular bizi. Bu iş birliği 2 getirecekse 4 götürecek” yorumunda bulunduğu sav edildi.

Devam

Ali Babacan’dan, adaylığı ile tartışma yaratan Sadullah Ergin açıklaması: Amaç o değil, CHP

Eski Adalet Bakanı Sadullah Ergin’in CHP Ankara 1. bölge adayı olarak gösterilmesi parti içinde tartışmalara neden oldu. DEVA Partisi kontenjanından CHP listesine giren Ergin’le ilgili DEVA başkanı Ali Babacan’dan bir açıklama geldi. Babacan, “Şimdi aslında büyük resme baktığımızda bir haftadır devam eden tartıştığımızda asıl amaç Sadullah Ergin değil, Cumhuriyet Halk Partisi.” dedi.

Devam

Son dakika: Yüksek Seçim Şurası süreksiz aday listesini yayımladı! Seçimde 24 siyasi parti ve 152 bağımsız aday yarışacak

Son dakika: Yüksek Seçim Şurası süreksiz aday listesini yayınladı. YSK’dan yapılan açıklamada, “24 siyasi partinin, Kararımız ekinde yer alan listedeki adaylarla seçime katılacaklarına, Türkiye genelinde 152 bağımsız milletvekili adayı olduğuna, ismi geçen 24 siyasi parti ile 152 bağımsız adayın gösterildiği ekli listenin bu karar metnine dâhil olduğuna, karar vermek gerekmiştir” denildi.

Devam

Soylu’dan dikkat çeken seçim çıkışı: Yüzde 50’nin 1-1,5 puan üzerinde alıyoruz

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, katıldığı canlı yayında 14 Mayıs seçimine ait dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Soylu, “Netice açık. AK Parti’nin, Cumhurbaşkanı’mızın, Cumhur İttifakı’mızın alacağı oy açık. Birinci çeşitte Allah’ın müsaadesiyle Cumhurbaşkanlığını alıyoruz. 50’nin 1-1,5 puan üzerinde alıyoruz.” dedi.

Devam

Tekrar Refah önderi Fatih Erbakan, Cumhur İttifakı’na katılma nedenini açıkladı

Tekrar Refah Partisi başkanı Fatih Erbakan, “Sol, komünist, sosyalist, ateist, her türlü fraksiyonun ve oluşumun bir ortaya toplandığı, PKK’nın ve FETÖ’nün açıkça dayanak verdiği, 7’li ittifaka ülkemizi ve milletimizi teslim etmemek ismine, 7’li ittifakın iktidar olmamasına vesile olmak ismine Cumhur İttifakı’na katıldık” sözlerini kullandı.

Devam

Ankara kulislerini sallayan sav: CHP, Sadullah Ergin’i adaylıktan çekmek için DEVA’dan farklı bir isim talep etti

Eski Adalet Bakanı Sadullah Ergin’in DEVA Partisi kontenjanından CHP Ankara 1. bölge adayı olarak gösterilmesi parti içinde tartışmalara neden olurken, CHP’den reaksiyonlara “Tepkiler olur, yansılar olacaktır. 2018’de ve ondan evvelki seçimlerde de oldu” karşılığı gelmişti. Yapılan açıklamaya karşın CHP’nin Sadullah Ergin’i adaylıktan çekmek için DEVA Partisi’nden farklı isim istediği savı Ankara kulislerinde büyük ses getirdi.

Devam