Müdafaadan hayat kurtaran hamle! Japon Başbakan suikasttan bu biçimde sağ çıkmış

Japonya Başbakanı Kişida Fumio’ya, katıldığı kalabalık bir programda suikast teşebbüsü düzenlendi. Fumio’nun bulunduğu bölgeye boru formunda bir bomba fırlatılırken o anlarda büyük karışıklık yaşandı. Hücum anına ait çıkan son imgede, Fumio’nun muhafazasının profesyonel bir halde evvel bombayı elindeki çanta ile savurduğu, çabucak akabinde da Başbakan’ı uzaklaştırdığı görülüyor.

Devam

İMECE, Yunanistan’da bir numaralı gündem! Uydunun kamera özelliklerini öve öve bitiremediler

Türkiye’nin birinci yerli ve ulusal yüksek çözünürlüklü yer müşahede uydusu İMECE, 4’üncü denemede uzaya fırlatıldı. ABD’de bulunan Vandenberg Uzay Kuvvetleri Üssü’nden yörüngesine fırlatılan İMECE, Yunan basınının da bir numaralı gündemi oldu. Yunan basını İMECE’ye geniş yer ayırırken uydunun özelliklerini “Türkiye birinci defa, bir metreden küçük objeleri bile detaylı tahlil edebilen kameralı bir uyduyu yörüngeye yerleştirdi” tabirleriyle aktardı.

Devam

İç savaşa sürüklenen Sudan’daki çatışmalarda 56 kişi öldü, 595 kişi yaralandı

Sudan’da aylardır yüksek devam eden tansiyon dün ordu ile paramiliter güç Süratli Dayanak Kuvvetleri (HDK) ortasında başlayan çatışmalarla doruğa çıktı. Çatışmalarda en az 56 sivilin hayatını kaybettiği, 595 kişinin yaralandığı açıklanırken, HDK’nın başkanı General Muhammed Hamdan Dagalo’nun “Sizin nerede saklandığınızı biliyoruz ve sizi oradan çıkarıp adalete teslim edeceğiz yoksa köpek üzere öleceksiniz” kelamlarının iç savaşa sürüklenen ülkedeki tansiyonu daha da tırmandırması bekleniyor.

Devam

Her şeyin başladığı an! Suikast teşebbüsünün akabinde Japon Başbakan meydan okudu: Sokaktaki konuşmalarımı sürdüreceğim

Japonya Başbakanı Kişida Fumio’ya, katıldığı kalabalık bir programda suikast teşebbüsü düzenlendi. Fumio’nun bulunduğu bölgeye boru biçiminde bir sis bombası fırlatılırken o anlarda büyük kaos yaşandı. Saldırganın elindeki bombayı attığı an kameralara yansırken programına devam eden Fumio, “Sokaklardaki konuşmalarımı sürdüreceğim” dedi.

Devam