Erdoğan’ın “mülakat” vaadine Kılıçdaroğlu’ndan karşılık: Benim projelerimi artık yalnızca konuşabilirsin

AK Parti’nin seçim beyannamesini açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, kamuda işe alımlarda mülakatın kaldırılacağını söyledi. Erdoğan’a karşılık veren Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, vaadin kendisine ilişkin olduğunu belirterek “Erdoğan, benim projelerimi artık yalnızca konuşabilirsin, imza attığın bu rezaletleri ben düzelteceğim” tabirlerini kullandı.

Devam

AK Parti Ordu Vilayet Lideri Halit Tomakin, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a seslendi: İstifanın eşiğindeyiz

26 siyasi parti milletvekili aday listelerini Yüksek Seçim Şurası’na teslim ederken, listelerde yer alan kimi isimler partilerde krizlere neden oldu. Aslen Tokatlı olan Ulusal Eğitim Bakanı Mahmut Özer’in Ordu’dan 1. sıradan aday gösterilmesi kentte tartışma yaratırken, AK Parti Ordu Vilayet Lideri Halit Tomakin, toplumsal medyadan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a seslenerek, istifanın eşiğinde olduklarını söyledi. Tomakin, “Seçimde yaşayabileceğimiz riskleri üstlenmek istemiyorum” sözünü kullandı.

Devam

“Aktif siyasete girmeyeceğim” demişti! İktisat idaresinde Mehmet Şimşek sürprizi

Cumhurbaşkanı Erdoğan katıldığı canlı yayında, iktisat idaresiyle ilgili yapılan çalışmalardan bahsetti. Geçtiğimiz günlerde “Aktif siyasete girmeyeceğim” diyen Mehmet Şimşek’in idaresinde bir grup kurulduğunu belirten Erdoğan, “Önümüzdeki periyot iktisat politikalarımızı daha da güçlendirmek için önemli hazırlıklar yürütüyoruz. Uzun yıllar iktisat idaremizde olan Mehmet Şimşek kardeşimizin uyumundaki takım bu doğrultuda hazırlıklar yapıyor.” dedi.

Devam

Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan Kılıçdaroğlu’nun emekli ikramiyeleriyle ilgili vaadine sert çıktı: İstismar siyaseti yürütüyor

Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan, Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun emekli ikramiyelerini minimum fiyat düzeyine yükselteceğine yönelik vaadine reaksiyon gösterdi. CHP’li belediyelerde on binlerce insanın işinden edildiğini söyleyen Erdoğan, “Birileri emeklilerimizin maaşları ve ikramiyeleri üzerinden istismar siyaseti yürütüyor. Tek bir personelin çıkarılmayacağı kelamını vermişti, nerede namus. Bu kişi verdiği kelamı yerine getirmiyor.” sözlerini kullandı.

Devam

ABD’den Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı küplere bindiren görüşmeyle ilgili açıklama: Rutin bir ziyaret

Cumhurbaşkanı Erdoğan, geçtiğimiz günlerde CHP başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu ziyaret eden ABD’nin Ankara Büyükelçisi Flake’e “Senin buradaki muhatabın Cumhurbaşkanı’dır. Bizim kapılar kapandı ona, bir daha göremezsin. Haddini bileceksin” kelamlarıyla reaksiyon göstermişti. ABD Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada yurtdışında misyonlu büyükelçilerin, tüm taraflarla görüşmesinin rutin olduğu tabir edildi.

Devam