Âlâ Parti İstanbul Vilayet Başkanlığı’na isabet eden mermi olayının nedeni ortaya çıktı

Güzel Parti İstanbul Vilayet Başkanlığına isabet eden mermilerle ilgili yürütülen soruşturmada yeni ayrıntılara ulaşıldı. Polisin yaptığı çalışmalarda, bir inşaattan kaçan hırsızı yakalamak için rastgele ateş eden şantiye bekçisinin silahından çıkan kurşunların Güzel Parti İstanbul Vilayet Başkanlığına isabet ettiği belirlendi.

Devam

Son Dakika! Bakan Soylu: DÜZGÜN Parti’ye taarruz provokasyondur, olayı aydınlatmak için polis tahkikat yapmaktadır

Son dakika! İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, DÜZGÜN Parti’nin İstanbul Vilayet Başkanlığı binasına düzenlenen taarruzla ilgili açıklama yaptı. Bakan Soylu, “Bu akın, bir provokasyondur. Olayı aydınlatmak için polisimiz tahkikat yapmaktadır. Fakat olayın nedeni belirlenmeden hasımlık yöneltmek hem provokasyon hem de bu menfur olay üzerinden siyasi fırsatçılık yaymaktır” dedi.

Devam

Cumhur İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Recep Tayyip Erdoğan’ın siyasi geçmişi başarılarla dolu

Siirt’te okuduğu şiir nedeniyle 4 ay cezaevinde tutuklu kalan, çıktığında AK Parti’yi kuran, 1994’ten bu yana yarıştığı 12 seçim ile 3 referandumu kazanan Recep Tayyip Erdoğan, 10 Ağustos 2014’te halkın oylarıyla Türkiye Cumhuriyeti’nin 12. Cumhurbaşkanı seçildi. Siyasi hayatı boyunca vesayet gayreti veren Erdoğan, birçok yasağı da kaldırdı.

Devam

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu çok iddialı: İstanbul’da yüzde 60’ları yakaladık

Canlı yayında soruları yanıtlayan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, iddialı konuşarak, “Benim kadar yüksek performanslı bir belediye başkanı son zamanlarda yok. Bunu İstanbul’da sorguluyoruz. Yüksek oranda kabul görüyoruz. Artık biz İstanbul’da yüzde 60’lara yaklaşan desteği, onayı, kabulü yakalamış durumdayız” ifadelerini kullandı.

Devam