Bakan sayısı değişecek mi? Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan merak edilen soruya yanıt

Konuk olduğu ortak canlı yayında gündemdeki konulara ilişkin değerlendirmelerde bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bakan sayısı değişecek mi?” sorusuna “Bize teklif yapıyorlar, şu kurumu bakanlık yapsak? O kurum şuanda kurumsal olarak yürüyor mu? Niye bakanlık haline getireceksiniz. Daha da ileri gidiyorlar size bağlasak diyorlar. Zaten hepsi bana bağlı değil mi? İsraf için yollar arıyorlar” yanıtını verdi.

Devam

Bakan Kurum da vekillik yolunda! Aday gösterildiği yerin Cumhurbaşkanı Erdoğan için özel bir manası var

Etraf, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum 14 Mayıs’ta yapılacak seçimlerde, AK Parti İstanbul 1. bölge 1. sıradan milletvekili adayı gösterildi. Kurum’un AK Parti için özel bir manası olan yer ve sıradan aday olması dikkat çekti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, başbakanlığı sırasında her vakit İstanbul 1. bölge 1. sıradan aday olmuştu.

Devam

CHP’den “İstanbul’a bir çivi çakmadılar” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan’a cevap: Belediyemize gelirsen İmamoğlu hizmetleri anlatır

Cumhurbaşkanı Erdoğan katıldığı metro açılışında “3 yılı geçti, bu büyükşehir belediyesi İstanbul’a bir çivi dahi çakamadı” diyerek İmamoğlu’nu maksat aldı. Erdoğan’a karşılık CHP Lokal İdarelerden Sorumlu Genel Lider Yardımcısı Seyit Torun’dan geldi. Torun, “Bir gün belediyemizi ziyarete gelirseniz İstanbul’da hangi kaçak çiviler sökülüyor hangi hizmetler yapılıyor Ekrem İmamoğlu size anlatır.” sözlerini kullandı.

Devam

Başakşehir-Kayaşehir Metro Sınırı, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın iştirakiyle açıldı

Başakşehir Çam ve Sakura Kent Hastanesi’ne ulaşımı büyük ölçüde kolaylaştıran Başakşehir-Kayaşehir Metro Çizgisi’nin açılışı Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın iştirakiyle gerçekleşti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Kayaşehir, Mahmutbey ortasını 20 dakikada Metrokent Bakırköy ortasını 29 dakika, Metrokent İstanbul Havalimanı ortasını 24 dakika, Hastane Bakırköy ortasını 23 dakikada gidebileceksiniz.” dedi.

Devam

Kılıçdaroğlu’ndan İmamoğlu paylaşımı: İşte benim evladım

Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Trabzon’daki mitinge birlikte katıldığı İBB Lideri Ekrem İmamoğlu ile kendisinin yer aldığı fotoğrafını toplumsal medya hesabından paylaştı. Kılıçdaroğlu’nun “İşte benim evladım.” notunu düştüğü fotoğraf kısa müddette on binlerce beğeni aldı.

Devam