THY, deprem bölgesindeki 1000 aileden birer kişiyi işe alacak

Yeni eklenen THY, deprem bölgesindeki 1000 aileden birer kişiyi işe alacak son dakika SDK haberi aşağıda okuyabilirsin.

Türkiye, “asrın felaketi”ni yaşadı…

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçelerinde 7,7 ve 7,6 büyüklüğünde iki deprem meydana geldi.

Depremler, 10 ilde büyük yıkıma neden oldu.

Yeni projeyi duyurdu

Afetin yaralarını sarmak için ülke tek yürek oldu, deprem bölgesine yardımlar yağdı.

Eksikliklerin giderilmesi için başta hükümet olmak üzere her kesim kollarını sıvarken, tahliyeleri sağlamakta büyük rol oynayan Türk Hava Yolları, yeni bir projeye daha imza attı.

THY Mahallesi kuruluyor

THY Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı Prof. Dr. Ahmet Bolat, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ile AFAD koordinasyonunda deprem bölgesinde 1000 konutluk “THY Mahallesi” projesi için çalışmalara devam ettiklerini söyledi.

75 milyon dolarlık bu bağışın yanı sıra yeni bir projenin müjdesini vermek istediğini ifade eden Bolat, şunları kaydetti:

3 ay İngilizce eğitim verilecek

Deprem bölgesinde afetten etkilenen 1000 aileden birer kişiye Türk Hava Yolları ve iştirak şirketlerinde iş imkanı sunacağız. Her yıl ihtiyacımıza binaen istihdam ettiğimiz çalışma arkadaşlarımızı, bu bölgelerden başvuran vatandaşlarımıza öncelik vererek istihdam edeceğiz. Kabin memurluğuna alacağımız arkadaşlarımıza da 3 ay İngilizce eğitimini ücretsiz vererek, pozitif ayrımcılık yapacağız.

Kısa sürede resmi olarak ilan edilecek

Bunun gibi detayları olgunlaştırarak kısa zamanda resmi olarak ilan edeceğiz. O zamana kadar sabırla beklemenizi rica ediyorum. Yaklaşan turizm sezonunda Hizmet İhracatçıları Birliklerine üye tüm ilgili sektörlere de öncülük edeceğimize ve onların da bu taşın altına ellerini koyacaklarına inanıyorum. Bu sene üstün gayretleriyle 85 milyar dolar hizmet ihracatına imza atan arkadaşlarımdan her birinin de bu seferberlikte ‘ben de varım’ diyeceğine inanıyor ve istihdam projelerini bekliyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir